Pohádka O Popelce

Bylo nebylo.... 

... ne ne, není to pohádka O popelce, přestože tato chovatelská stanice nese její jméno. Naše Popelka byla úžasná kobylka, patřící jedné neobyčejné ženě. Bojovnici, která se před mnoha lety zamilovala do tehdy ne příliš známého plemene Australského honáckého psa (ACD), nebála se jít do neznáma a rozhodla se tyto vyjímečné psy chovat a dát tím možnost i nám seznámit se s tímto dobytkářským plemenem... Ale stejně jako v pohádkách ani tady nechybí odvážný a statečný rytíř, v našem případě spíše kovboj. Člověk s láskou k westernovým koním a způsobu života s ním spojeným. A protože ve dvou se to lépe táhne, dokázali spolu velké věci. Vždyť kdo jiný by měl mít "honáka" po svém boku, než muž se srdcem kovboje? Od té doby uplynulo mnoho času, vítěztví i chyb, práce a událostí... Dnes jsou již psi ACD rozšíření a velmi populární a to i díky zakladatelům naší chovatelské stanice. Ještě dnes je jméno Cinderella's ranch ve světě známé a krev našich psů najdete v mnoha současných jedincích i přesto, že na pár let se naše chovatelská stanice odmlčela. Je mi velkou ctí, že mohu dnes představit nové zástupce rodiny Cinderella's Ranch, kteří jsou hrdými nástupci svých předchůdců a můžeme vám slíbit, že se z plných sil budeme snažit dělat jen to nejlepší pro toto plemeno. Naším cílem je udržet Australské honácké psy co nejvíce podobné jejich původnímu "já" i přes to, že to z nich činí specifická zvířata nevhodná do rukou každému. Ale díky tomu jsou vyjímeční a díky tomu je milujeme... a proto jsme tady... uděláme vše pro to, abychom pro Vás, kdo se do nich zamilujete stejně jako my, odchovali ty pravé ACD a zdravé parťáky na celý život. A věřte mi, těmi "honáci" opravdu jsou...

Cinderella's Ranch

Jsme rodinná chovatelská stanice australských honáckých psů, jejichž chovem se zabýváme již přes 20 let.  V našem programu se držíme 3 zásad:

... pravá australská krev...

Co by byl australský honácký pes bez australské krve? V každém z našich rodokmenů najdete tu pravou "Austrálii". Jsme zatím jedinou chovatelskou stanicí v České Republice, která importovala psa tohoto plemene přímo ze země původu. 

... pravý pracant ...

Ano. Toto je pracovní plemeno a každý kdo zná honáky jako my to moc dobře ví. Nezáleží na tom zda pracují u dobytka, či dělají se svými páníčky jiné sporty. Pracovní zápal k těmto psům bezesporu patří.

... pravý přítel

Vlastnost snad ze všech nejdůležitěšjí. Všichni naši psi vždy byli a budou našimi partnery a přáteli. V dobrém i zlém jsme stáli a budeme stát po boku jeden druhému. Loajálnost, věrnost, moudroust, empatie a velká osobnost... one-man-dog... to je to co dělá honáka vyjímečným a dokonalým pro svého pána