Ohlédnutí za rokem 2023

13.04.2024

Já vím... psát ohlédnutí za loňským rokem v polovině dubna není úplně ideální.. ale na druhou stranu na krásné vzpomínky není nikdy špatný čas. A já jsem si naprosto jistá, že loňský rok, rok 2023, bude pro naši rodinu už navždy NEZAPOMENUTELNÝM!


Abych řekla pravdu ani nevím čím začít a snad mi prominete pokud se mi nepodaří seřadit události tak jak jdou za sebou... ale vzpomínky se sami vynořují a hlásí se o slovo :-)


A ta jedna z nejsilnějších a nejneuvěřitelnějích je účast na anglickém CRUFT'S.  Naše chovatelská stanice za těch 25 let dosáhla velmi mnoho úspěchů, ale osobní účast na nejprestižnější výstavě světa, nám unikala i přesto, že na kvalifikace jsme dosáhli již několikrát. A teď najednou jsme tam stáli. Dva úplně obyčejní lidé s jedním neobyčejným psem a úžasnou handlerkou. Už cesta do Anglie (nadělili jsme si to jako svatební cestu) a ta čest stát na pověstných zelených kobercích pro nás znamenala mnoho. Ani ve snu nás nenapadlo, že nám  Uličník splní sen, ve který jsme se neodvážili ani doufat... Nejen, že jsme tam mohli být, ale my jsme i VYHRÁLI! Uličník to VYHRÁL!! Pokud by jste si o naší účasti chtěli přečíst něco víc, najdete článek ZDE

Tak to jsme měli splněný jeden tajný sen... a blížil se další... Několik let jsme plánovali a diskutovali, dva roky na ni čekali a najednou.... najednou jsme stáli na Ruzyňském letišti a drželi náš malý červený poklad v náručí. Zuzanka.. narozená v Austrálii, milovaná v Čechách... Od prvního dne u nás je právoplatným členem smečky jak té lidské tak té psí. Jakoby se u nás narodila... Jakoby nemusela překonat půl zeměkoule, aby se mohla proběhnout po českých loukách... Děkujeme Ti Gayle! Děkujeme Ti za důvěru, kterou si po 13 letech opět vložila do našich rukou a děkujeme Ti, že jsi nám prokázala tak obrovskou čest a svěřila nám tuhle úžasnou princeznu... A to jméno... Heelersridge In Farriers Arms... Nomen omen... <3 pokaždé, když si uvědomím co všechno se za tím shovává, vhání mi to slzy do očí... DĚKUJEME!!!

Nesmím zapomenout ani na výstavní úspěchy mojí milované Milinky... Lallira Od Dorrinky (DĚKUJU MÍŠO!!!) Od první výstavy, které jsme se spolu zúčastnili, nastoupila na vítěznou vlnu, ze které si jen málokdy odskočila pro horší umístění než V1... Nikdy nezapomenu jak jsem s ní ještě jako se štěňátkem nastoupila do kruhu na klubové výstavě v Boleslavi.. Vběhla do kruhu, postavila se jako profík, zavrtěla ocáskem a zvedla oči k rozhodčímu... rozhodčí se podíval na ni a ze rtů mu uteklo jen "WOW"... a já měla co dělat se nerozbrečet..  jako by tím nad Milinkou vynesl jakousi mantru, kterou si sebou moje "maličká" od té doby nese. Ještě ten den si doběhla pro BEST IN SHOW PUPPY. A právě v loňském roce absolvovala výstavní sezonu (svoji první!) velmi úspěšně. Z 10 (národních a výšších) výstav má 4xBOB, 1x BOJ, 3x CAJC (ze 3 absolvovaných výstav ve třídě mladých), 3xCACIB, 4xCAC, 2xRes.CAC. Získala titul Český Junior Šampion a Klubový Junior Šampion. Celá tahle neuvěřitelná jízda vyvrcholila  1.7. na národní výstavě v Klatovech kde Milinka získala všechno co mohla. Z účasti ve třídě mladých bylo hodnocení V1, CAJC, BOJ, BOB.... a v závěrečkách pokračovala.. Po Best Of Day Junior přišlo obrovské překvapení v podobě Best In Show Junior...  Obrovskou zásluhu na těchto výsledcích má (stejně jako na většině výstavních)  Milinky dvorní handlerka Petra Kolegarová... Děkujeme Peti, bez tebe by nic z toho nebylo možné... Stejně jako Cruft's a stejně jako světovka!


A tím jsem vlastně nakousla další neuvěřitelnou akci...  Srpnovou účast na světové výstavě ve švýcarské Geneve. Na tento výlet jsme vyráželi s naší "zlatou trojkou" :-) nutno říct, už značně unaveni jak my, tak psi. Tempo, které jsme tento rok nasadili bylo víc než svižné.. úžasné, nezapomenutelné, ale velmi náročné.. P.S.: Děkuji celé naší rodině za obrovskou trpělivost, kterou s námi měli... unavení, vaření (v srpnu bylo opravdu horko), ale šťastní... Uliáš s Péťou "tančili" tak jak to umí jen oni a vytančili si světového vítěze ve třídě veteránů... Neuvěřitelné se stalo skutečností... a víte co bylo naprosto nejvíc nezapomenutelné? Ten jeho výraz, když se vracel z kruhu... Výhrál sem? Vyhrál, že jo? Vyhráál. On měl tak obrovskou radost, že my máme radost. Věděl to, stejně jako na Cruftu to věděl. Věděl, že uspěl a že nám splnil naprosto všechno... nejen, že se stal Milanovi tím nejlepším parťákem ale dokázal nás vzít tam, kde jsme ještě nikdy nebyli... Je to ten největší pes.. nejen tělem, ale hlavně srdcem a duchem... Pan Pes <3  

Ale abych nezapomněla na holky... Zuzanka vybojovala ve třídě mladých úžasné druhé místo a res.CAC a Milinka si odnesla známku výbornou 4. Děkuju Vám princezny naše!


Když se ohlížím  zpátky vlastně ani nevím jak jsme to všechno dokázli stihnout... Mezi těmito dech beroucími zážitky jsme zvládli uspořádat druhý ročník naší akce Den s australským honáckým psem, odchovat poslední štěňátka naší milované Arizonky a najít jim báječné domovy... samozřejmě práce, děti, tréninky, rodinné povinnosti... Vyběhat dalších pár šampionů, nominaci na další ročník Cruft's, vyřídit Uličníkovi C.I.B... Poznat spoustu nových báječných lidí a spolupracovníků... z jedné takové spolupráce máme obrovskou radost. Kdo nás sleduje na sociálních sítích už jistě tuší, že naším partnerem se stala značka Ibero Natural a tým společnosti krmeni.cz. Dostalo se nám té cti a stali jsme se ambasadorem této značky. Děkujeme za důvěru! Kdo mě zná ví, že moc neumím jednat s lidmi, neumím moc ostatní do něčeho tlačit, doporučovat.. prostě nejsem ten typ do dnešní reklamy... ale dobré granule, které by sedly celé naší smečce jsme hledali opravdu dlouho. Navíc v rozumné cenové relaci... až jsme se díky obrovské náhodě poznali s paní Michaelou Grimm Lelkovou, která nám tyto granule doporučila, zodpovídala trpělivě všechny naše otázky, vycházela nám vstříc se všemi našemi vrtochy, stejně tak jako celý tým z krmeni.cz. Vyzkoušeli jsme (a většinu z nich používáme) opravdu všechny výrobky této značky a musím říct, že jsme velice spokojeni. A hlavně naši pesani jsou spokojeni. Od těhulek, přes štěňátka, psi v zátěži i kastrovaní jedinci a senioři... a myslím, že i výstavní úspěchy tohoto roku ukazují, že psi jsou opravdu v dobré kondici. Navíc s námi chodí ke koním, běhat,.. S Iberem to klape prostě všechno... Proto tuhle značku můžeme opravdu s klidným svědomím zastupovat, doporučovat a propagovat, protože víme o čem mluvíme. Ti na kterých nám z celého srdce záleží ji prověřují každý den... a dávají 10 z 10!


Když odešla i poslední štěňátka a rok se chýlil ke svému konci... řekli jsme si, že už je na čase vydechnout, užít si rodinné vánoce a vzpomínat... Jenže to by jsme nebyli my :-D Poslední nezapomenutelný den jsme si schovali doslova na konec roku... Vidím to jako by to bylo včera... Piju kávu ze svého svátečního Birminghamského hrníčku, pročítám facebooková PFka a najednou se zastavím na fotografii úžasné červené holčičky AUO z ještě úžasnější chovatelské stanice. A protože vím, že moje drahá polovička už dlouho tajně stůně po červené ovčandě, jen tak z legrace kopíruji příspěvěk a přeposílám mu ho na messenger... byl zrovna na vycházce se smečkou... zpět mi přišlo jen... je úžasná viď? Jo jo je psala jsem mu s úsměvem... ten mě ale poněkud přešel po jeho návratu domů... "Zítra pro ni jedeme" A tak se 30.12. 2023 rozrostla naše smečka o dalšího úžasného tvora... Yupik Mentos Fallcat od úžasných manželů Švecových, kteří jsou součástí mé psí rodiny už spoustu let a stále nepřestávám obdivovat jejich práci a čas a péči, kterou věnují svým odchovům. DĚKUJEME VÁM!

Jestli jste dočetli až sem, máte můj obdiv.. a také mé díky za to, že jste mi dovolili podělit se s vámi o naši radost a vděčnost a že jste se mnou sdíleli kousek našeho života...

Rok 2023 byl obrovská jízda, která nás nenechala vydechnout a často ani nadechnout.. KAŽDÁ BLÁZNIVÁ VTEŘINA, ALE STÁLA ZA TO! Děkujeme všem, kteří jste v tom rychlíku jeli s námi... Bez vás bychom to neuřídíli... DĚKUJEME!!!

Za celý tým Cinderella's Ranch
Eva Svárkovská


výstavní sezóna 2023
výstavní sezóna 2023
výstavní sezóna 2023
výstavní sezóna 2023


výstavní sezóna 2023
výstavní sezóna 2023